Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

Haydar Ber'den 3. Kongremize Mesaj

 Kürmeşliler Dernegi 3.Kongresi Divan Başkanlığına...

     Değerli Dostlar Merhaba

     Ekonomik ve siyasi çalkantıların yaşandığı bu günlerde Derneğimizin 3.Kongresi yapılıyor.

     Dilerim Kongremiz Bölgede 25 yıldır süren savaşın bitmesine,Ezilen Tüm Dünya haklarının kardeşligine,Ülkemizde en önemli sorun olan Kürt sorununun Dünyaca tanınarak Kürtlerin kendi kimliklerine kavuşarak çözülmesine,Barışın sağlanmasına vesile olur.

    Ne mutlu bizlereki böyle bir birligimiz,böyle bir Dernegimiz var.Bu Kongreye katılmayı cok arzu ediyordum,ancak bunu gerçekleştiremedigim için üzgünüm.Umarım önümüzdeki Kongre ve Şenliklerimize katılma şansım olur.

    Dernegimizin Saygın Kurucularına,Yönetim Kuruluna,Üyelerine,Tüm Köylülerimize,Dernegimizi 3.Kongreye taşımakta emegi gecen herkese şükranlarımı sunuyorum.

    Gerek Demokratik Kitle Örgütlerinde,gerekse siyasi partilerde yatığım çalısmaların hiçbirinde göreve kendim talip olmadım.Ancak şahsıma görev olarak teklif edilen hiçbir sorumluluktanda kaçmadım.

     Bu vesileyle Dernegimizin 3.Kongresinde Yönetim Kuruluna girmem için Sayın Başkanımızdan ve diger dostlardan öneri geldi.Kongremize katılanlar uygun görürlerse tabiki benim için köyümüz derneginin Yönetim Kurulunda görev almak bir şereftir.Şahsıma Yönetimde yer verilsin, verilmesin bizler zaten kendimizi fahri Yönetici olarak görmek zorundayız.Bende tüm köylülerimiz gibi onurlu ve saygın bir duruşla katkı sunabilecegime,Tüm kurum ve kuruluşlarda dernegimizi doğru bir şekilde temsil edecegime inanıyorum.

     3.Kongremizi ve katılan tüm dostlarımızı selamlıyor;başarılar diliyorum

                                          Haydar BER

                                            PERTEK