Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

Duyuru

 

Değerli Kürmeşliler
 
Aralık 2008 de tüm köylülerimize posta ile gönderdiğimiz, Kurmeş Derneği Bültenimizde, köylülerimizi dernek çalışması konusunda bilgilendirmiştik.
Geçen yıl Garip Dede Türbesine destek duvar yapmak için, köylülerimizden para topladık. Bu paradan geçen yıl Cem evi için iki elektrik sobasıda almıştık Garip Dede duvarını 15.000 € karşılığında köylümüz Hıdır İmak a yaptırdık. Garip Dede Türbesine yaptığımız destek duvar için 3500 € borçlandığımızı ve Köy yolunun asfaltlanması için Sosyal Fon’a yatırılması gereken 3000 € yakın bir paranın gerekli olduğunu köylülerimizin bilgisine sunduk. Gerek duvarın yapımında arta kalan borç ve gereksede köylülerimiz için çok önemli olan köy yolunun asfaltlanması amacıyla sizlerden tekrar yardım bekliyoruz.
 
Avrupa ve Türkiyenin farklı bölgelerinde bulunan bütün köylülerimizin bu yardıma katılmalarını umut ediyoruz, maddi durumları iyi olan ve Avrupa’da olmayan kürmeşlilerinde bu çalışmalara mutlaka katılmaları gerektiğine inanıyoruz, köyünüz ve toplumunuz için yapacağımız bu çalışmalara destek olmanızı istiyoruz.
 
Yardım için Şubat ayı içerisinde Almanyanın çeşitli bölgelerinde derneğimiz tarafından görevlendirilmiş köylülerimiz bu yardımları bizzat toplayacaktır, tüm köylülerimizin bu arkadaşlara kolaylık sağlamalarını istiyor verecekleri katkılardan dolayı şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Saygılarımızlan
 
Kurmeş Derneği Yönetim Kurulu
www.kurmes.org
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 
Not: 15.02.09 tarihinde Köln şehrindeki Cem’e bu bölgelerde bulunan bütün köylülerimizin katılmalarını bekliyoruz, 14.02.09 Dernek yönetim kurulumuz Kölnde bir araya gelecek.