Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

3. Kongremizi Selamlıyorum- Haydar Ber

09.05.2009 köln de yapılan dernegimizin 3. kongresinin katılımcı,canlı ve etkili oldugunu gerek telefon görüşmelerinde gerekse sitede yayınlanan yazılarda gördüm, onur vericiydi.

Ancak yakın çevrede oturan birçok insanımızın kongreye katılmadıklarını da üzüntüyle ögrendim.Herkes kürmeşlilerin birlik beraberlik içinde olan bir köy olarak örnek gösterir.Böyle olumlu bir söylemin yıllarca devam etmesi ve pekişmesi gerekir bu da ancak fedakarlıklar la mümkün olur.

1970 li yıllarda aş.gülbahçe köyü kalkındırma ve güzelleştirme dernegini köyde kurmuştuk. Ancak o yıllarda pek de başarılı olamamıştık.Yine de o zor koşullar da atılan önemli bir adımdı. Köyümüz de birligin saglanmasına,devrimci ahlakın yerleşmesine ,eleştiri -özeleştiri mekanizmasının gelişmesine katkı sunmuştu.

Ancak bugünün koşulları, imkanları, ve farkındalıkları,iternet çagı tabiki bir üstünlük saglamaktadır.Kürmeşlilerin bütün degerlerine sahip çıkabilmeleri bu tür örgütlenmelerin ,şenliklerin,birlikteliklerin yaşatılmasını elbirligiyle saglaması mümkündür.Dernegine ve derneğin oluşturacagı etkinliklerin yanında olmasıyla daha güçlü kılacaktır.

3. kongre de demeokratik davranarak bir bayanı dernek başkanlığına getirerek kadına olan sevgiyi saygıyı bir kez daha kanıtlamıştır.Dernek başkanlığına seçilen sevgili yeğenim Ayfer ber'i bu görevinden dolayı kutluyor başarılar diliyorum.Başarılı olabilmesi için de hepimize görev düşüyor.

Bu kongre de benimle birlikte Türkiye de yaşayan Nihat Öz ve Hıdır Güneri'ye de yönetim kurulunda yer verilmesi bizleri onure etmiş ve heyecanlandırmıştır.Bu asil görevi bize layık görerek  yönetime getiren kongre katılanlarına şükranlarımı ,sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu vesileyle başkanlık görevini devreden sayın Ali Haydar Gürbüz'e ve diğer yöneticilerimize katkılarından dolayı teşekkürlerimi,yeni, şeçilen başkanımız Ayfer Ber ve yönetimine başarı dileklerimi 3.kongremizde alınan kararları seçilen arkadaşları, tüm Kürmeşlileri ve sitemizi ziyaret eden tüm dostlarımızı selamlıyorum

                                    Haydar Ber