Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

Köyümüzün Yolunun Asfaltlanması İçin Söz Verildi(Yenilendi)

 1 Haziran 09 sabah  8.30 da  Elazığ da uçaktan indim. Yusuf Banguş beni hava alanında aldı ve saat 11.00 de köyümüze Pertek Kaymakamı ve Özel  İdarede kişilerin geleceğini, köye gitmemizin gerektiğini söyledi. Pertek e gittik. Pertek te dernek Yönetim Kurulu üyesi Hasan Banguş ile birlikte köye gittik. Köyde arabadan indiğimde, beni tanımıyan bazı köylülerimiz, Kaymakam bey hoş geldiniz deyip selamda durdular. Şaşan bu durum karşısında, Kaymakam olmadığımı, İsmal i Elonun oğlu Memo olduğumu söyledim.

Muhtar Şerif heyetin yarın geleceğini telefonla yeni öğrendiğini söyledi. Köylülerde gelecek heyeti ağırlamak için hazırlıklarını tamamlamışlardı.

Heyet, Hasan Top un kapısının önünde ağırlanacak, köye bir kaç saat önce gelen sayın Haydar Ber ve Muhtar aracılığı ile, cemevin de bulunulan masa ve sandaliyeler Ercan Irmak tarafında traktörle ağırlama alanına getirildiler.
 

 

2 Haziran da saat 12.00 beklenilen heyet köye geldi.

Baştan Özel İdare Genal Sekreteri sayın Mehmet Tunç,  Tunceli Yol Şübe Müdürü sayın  İrfan Alan, AKP Pertek İlçe Başkanı sayın Ramazan Bozdoğan, AKP İl Genel Encümeni  sayın Hamit Sağlasan, İl eski Genel başkanı sayın Hıdır Yadigaroğlu, Coravan Muhtarı sayın Hıdır Alan, Zeverek Muhtarı sayın Efendi Göl, Çüçge Muhtarı sayın Hasan Meriç, Orcan Muhtarı sayın Veli Armac ve köyümüz muhtarı sayın Şerif Kurt  hazır bulundukları toplantıda 50 yakında köylülerimiz ve Orcanlı köylüler  mevcutlardı.
 

 

Hoş geldiniz merasiminden sonra, ziyaretcilere taze ayran ikram edildi ve yerlerine oturdular.

Köyümüz adına, sayın Haydar Ber kısaca heyette beklentilerimizi anlattıktan sonra, Özel İdare Genel Sekreteri sayın Mehmet Tunç söz alarak, toplantıda hazır bulunan 60 üzerinde insanın huzurunda, bu yıl köyümüzün yolunun asfatlanılacağını beyan etti. Köylülerde sevinçlerini uzun alkışlarla dile getirdiler.
Üç küçük baş hayvan kesilmişti. Yemekler yenildi, meyvalar masalara servis yapıldı, çaylar içildi.
 

 

Dernegimizin amaçları kısa ve öz olarak gelen heyete tarafımdan anlatılmaya çalışıldı. Özel İdare Genel Sekreteri sayın Mehmet Tunç büyük bir ilgi ve alaka gösterdi. Bireysel konuşmalarımızda, yolumuzun kesinlikle asfaltlaşacağını, Orcan yolununda asfaltlanması için özel çaba harcıyacağını  tekrarda beyan etti.

Ağbaba  Türbesi ziyareti programda olmasına rağmen, zaman kaybından ötürü olmadı. Köylülerle birlikte toplu fotograf çekimi yapıldıktan sonra, heyet arabaları ile geri döndüler.
M.Yılmaz        02.06.09