Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

DÜĞÜN VE DERNEK TEN HABERLER

DÜĞÜN VE DERNEK TEN HABERLER

8 Şubat 2014' de Krefeld' te yapılan bir düğünde, Nord Rhein Westfallen (NRW) bölgesinde Dernek Yönetim Kurulunda bulunulan arkadaşların bir araya geldiği toplantıda bazı konularda görüş alış verişi yapıldı.

  1. Yeni sitemiz yapı itibarı ile eski siteye göre daha güzel bir yapılanmaya sahip olduğu, sitemizin düzenli olarak bakıma ihtiyacı olduğu belirtildi.
  2. TV 10 nun derneğimize getirdiği ayda bir program önerisi arkadaşların bilgisine sunuldu ve bu öneriyi önümüzde NRW de yapılacak bir DYK toplantısında detaylı olarak ele alınacaktır.
  3. Derneğimizin önüne koyduğu, 7.Kurmeş Şenliğinin köyde yapılması, Quncık ın koruma altına alınması ve Ağbaba heykelinin Garip Dede türbesinde yapılmasıiçin bu ve önümüzdeki ayda bu projelerin gerçekleşmesi için NRW bölgesinde HIZIR Lokmasının köylülerimiz arasında toplanılması konusunda kendi aralarında bir görev taksimi yapıldı. Getirilen öneride, her köylümüzde bir Hızır Kurbanını talebinde bulunulacak. Çünkü bu üç proje için 15.000 ile 18.000 € luk bir maliyete ihtiyaç olduğu dile getirildi.
  4. Diğer bölgelerden de köylülerimizin, bölgelerinde HIZIR Lokmasını (Bu üç projenin gerçekleştirilmesi için) toplanması için gönüllü görev alma tavsiyesinde bulunuldu. Ayrıca toplanılan HIZIR LOKMASI nın da aktüel olarak sitemizde duyurulması önerildi.

Köylülerimizin yoğun olduğu her şehirde Hızır Lokmasının toplanılması için bir iki sorumlu tespit edildi.

Köln ve çevresi: Abuzer Ber ve Hasan Aslaner

Neuss ve çevresi: Haydar İltümür

Düren ve çevresi: Cemal Öz

Duisburg ve çevresi: Ali Ekber Aslaner

Wupperführt ve çevresi: Fatma İmak, Gönül Durmuş ve Kenan Irmak

Hollanda: Leyla İmak ( Lılık)

Ulm ve çevresinde: Hıdır Gayer ve Yusuf Top kendi aralarına toplama kararı aldıkları toplantıda dile getirdiler.

Yönetim Kurulu toplantıları ebetteki öncede DYK' da alınacak bir karar sonucu yapılmalı ama ilke olarak arkadaşlar yan yana geldiklerinde bölgelerine tekabül edecek konulardan da karar alma hakkı ve inisiyatifine sahip olmalılar.

Kurmeş Derneği 10.02.2014