Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

İSRAİL SİYONİZMİNİN GAZZE KATLİAMINI LANETLİYORUZ!

İsrail siyonizmi başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere tüm emperyalist devletlerin desteği ve dünyanın gözü önünde Gazze'de Filistin halkına yönelik çoluk çocuk demeden büyük bir katliam gerçekleştirmiştir. İsrail devleti tüm gücüyle saldırıya geçerek Gazze şehrini bombalayarak gerçekleştirdiği katliamda son belirlemelere göre 280 insan yaşamını yitirirken, 300'ü ağır olmak üzere 1000'e yakın insanda yaralanmıştır. Bu pervasız ve vahşice yapılan katliam bir kez daha siyonizmin ve onun baş destekçilerinin kanlı yüzlerini ortaya çıkarmıştır. İsrail'de Şubat'ta yapılacak seçimlere yatırımda olan katliam saldırısı hala sürmektedir.

 

Siyonist işgale teslim olmayan, Filistin'in direniş merkezlerinden olan Gazze, yıllardır insani yardımların bile engellendiği, abluka altında tutulan bir kentti. Siyonist işgalcilerce insanların açlığa, susuzluğa ve hastalıklara mahkum edildiği kente yönelik abluka yetmemiş gibi, bu kezde doğrudan direniş iradesini kırmak amaçlı, Sabra-Şatilla katliamlarının benzeri bir kitle katliamına girişmişlerdir.

 

İsrail siyonizminin Filistin halkına yönelik bu işgalci katliamı yeni değildir. Amerikan emperyalizminin Ortadoğu'da jandarmalığını yapan İsrail, emperyalist ve bölge gerici güçlerinin de aktif desteğiyle yıllardır Ortadoğu halklarına karşı katliamcı politikalarını uygulaya gelmiştir. En son bu Gazze katliamı da halklara çok açık olarak, Filistin halkı nezdinde tüm direnen ve hak arayanlara emperyalist ve işbirlikçilerinin uygulamalarının nasıl olacağını göstermiştir. Bir kez daha görülmektedir ki, emekçi insanlığa ve ezilen halklara emperyalistlerin reva gördüğü Gazze'deki uygulamadır. Emperyalist krizin Ortadoğu'da körüklediği halklara yönelik bir katliamdır.

 Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen bu katliama, ilerici, devrimci, sosyalist kesimlerin dışında herkes sesiz kalmakta yada kendi emperyalist, gerici çıkarları gereği sözde açıklamalarla geçiştirmektedirler. Biz, Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) ve üyesi kurumlar olarak, bu vahşi katliamı nefretle kınıyor, tüm demokratik kurum ve kuruluşları, ilerici insanlığı bu katliama karşı duyarlılığa, ses vermeye, tepkisini örgütlemeye çağırıyoruz. Susmak onaylamaktır, katliama ortak olma!Kahrolsun Siyonist İşgal, Yaşasın Direniş! Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) ve Üyesi Kurumlar

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF)Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. , İsviçre Göçmen İşçiler Federasyonu (İGİF)Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Paris Türkiyeli İşçiler Kültür Derneği (ACTIT)Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. , Londra Göçmen İşçiler Kültür Derneği (GİK-DER) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. , Hollanda Vardiya Enternasyonal Kültür ve Sanat Vakfı(VEK-SAV) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Edinburg Göçmen Aileler Birliği (EGA-BİR)

Belçika Ezilen Göçmenler Kolektifi (EGK)Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.