Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

AveEG- Kon Eğitimcilerin Ankara Yürüyüşüne Saldırıyı Kınadı

Türkiye'de sömürgeci faşist rejim, iş, ekmek, özgürlük, hak ve hukuk mücadelesinde hiç bir toplumsal tepkiye tahammül edememekte, saldırarak sindirmeyi hedeflemektedir.  Meşru, demokratik kurumlar, parti ve örgütler, gazeleter basılmakta, kapatılmakta, sansürlenmekte, çalışanları ve yöneticileri gözaltı ve tutuklama terörüne uğratılmaktadır. Dizginsiz devlet terörü “sürek avı” biçiminde sürmektedir. Gözaltı ve tutuklama psikolojisini hakim kılmak istemektedirler.

 

Türkiye'de gözaltı ve tutuklama terörü bir devlet politikası olarak uygulanmaktadır. Derinleşen rejim kriziyle birleşen ekonomik krizin faturasını işçi ve emekçilerden, onların örgütlerinden çıkartmak isteyen devlet, gözaltı ve tutuklama saldırılarına hergün yenilerini eklemketedir. Dün, Kürt illerinde 29 Mart seçim yenilgisinin intikamını almak için kürt ulusunun ulusal demokratik temsilcisi olan Demokratik Toplum Partisi (DTP)'ye, düşünce ve ifade için gösteri hakkını kullanan, halkların kardeşlik köprüsünü kurmaya çalışan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu-SGDF'ye, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyesi Genç-Sen'e uygulanan tutuklama tetörü, bugün diri dinamik emek örgütlerinden Kamu Emekçileri Sendikası-KESK'e ve üyesi Eğitim-Sen'e kullanılmıştır.

 

Eğitim-Sen'in çağrısıyla Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya beş koldan yürüyen eğitim emekçilerinin 3 Haziran «Ankara Eğitimciler Yürüyüşü»ne bile polis İstanbul'da saldırarak gözaltı tetörü estirmekten geri durmamıştır. Bu saldırılar eğitim emekçilerinin haklı ve meşru yürüyüşünü engellemek içindir. Devlet emek düşmanlığını bir kez daha göstermiştir. Bu saldırı tüm emek güçlerinedir.

 

AvEG-Kon ve üyesi kurumlar olarak İstanbul'da polisin «Ankara Eğitimciler Yürüyüşü»na saldırısını, yürüyüşü engelleme girişimlerini nefretle kınıyor, tüm emekçi insanlığı ve kurumlarını bu saldırıyı protesto etmeye, eğitim emekçilerle dayanışma içinde olmaya çağırıyoruz.

 

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon)

ve Üyesi Kurumlar

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF)Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

İsviçre Göçmen İşçiler Federasyonu (İGİF)Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Paris Türkiyeli İşçiler Kültür Derneği (ACTIT)Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Londra Göçmen İşçiler Kültür Derneği (GİK-DER) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Hollanda Vardiya Enternasyonal Kültür ve Sanat Vakfı(VEK-SAV)- Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Edinburg Göçmen Aileler Birliği (EGA-BİR)Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Belçika Ezilen Göçmenler Kolektifi (EGK)Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Avusturya Göçmen İşçiler İnisiyatifi