Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

BİJİ AŞİTİ...YAŞASIN BARIŞ VE KARDEŞLİK

Facebook üzerinde gençlerin kurduğu  Savaşa Hayır sayfası kısa sürede 19.324 sayısına ulaşarak seslerini yükseltmeye devam ediyor.

Türk ve Kürt gençleri ölmesin,Savaş istemiyoruz,Barış hemen şimdi sloganlarına karşı Türk burjuva medyası ve sokakta kadınları katleden AKP´ nin düşüncesi terörü bitireceğiz.

Öylede böylede bitecek.Bitecek ama nasıl bitecek?.Kundaktaki çocukları öldürerekmi bitecek?

Kürt köylerini yakarakmı?.İnsanları evlerinden yurtlarından sürgüne yollayarakmı bitireceksiniz?Nede olsa onlara göre birşey olduğu yok.Olan fakir fukaraya oluyor.Onların çocuklarının hepsi zaten yurtdışında yaşıyor yada okuyor.Askerlik bile yapmıyorlar.Hepsinin çürük raporları ceplerinde.

Kendi ülkesini özgürleştirmeyen ve sorunları çözmeyen ,her gün onlarca insanın açlıktan öldüğü ülkesinin insanlarını görmeyen .Kadınların can güvenliklerini almayarak onları ölüme yollayan.Kürt sorununu çözeceğiz ama katliamla çözeceğiz diyen  AKP ´nin Libya´ya giderek ordaki halklara yol haritası çizmesi,Somaliye ise savaş ordusuyla gidip ordaki çocuklara kendilerini kral ve kiraliçe´ler  gibi gösterip sadaka dağıtması  ve reklam yapması gerçekten gülünç bir durum.Bir kaç devleti yanına alan ,belliki iyi bir pazarlık yapan AKP´ ye en güzel yanıtı savaş çığırtkanlıklarına karşı Barış Analarının yanıtı.Kendilerini canlı kalkan yaparak her iki taraftanda kimse ölmesin diyen bu çığlık duyulmazmı?.

Her gün sayfa sayfa,boy boy Kürtleri manşet yapan ve hedef gösteren burjuva basın neden anaların sesini duymuyor.Nerde sizin aydınlığınız,nerde sizin insanlığınız,rahatmısınız savaşı kışkırttığınıza,rahatmısınız her gün bu kadar insanın katledilmesine?.Bizim bildiğimiz basın,sanat,aydın özgürlükten yana olandır.Savaşa karşı Barışı savunandır.Zalime karşı mazlum halklardan yana olandır.

Barış ve Kardeşlik´te ısrar eden bir avuç insana tanklarınız,uçaklarınız,kalemleriniz yetmiyormuş gibi,sizin gibi düşünmüyenlere gözdağı verdiniz.Kalemler´inizle hedef gösterdiniz.Yazıklar olsunki sizin gibi aydınlara ve düşünenlere.

Ama ne olursa olsun Savaşı isteyenler şu an çoğunlukta olsada,Barış çığlıkları atanların yürekleri sizden katbekat daha fazladır.Özgür yüreklere zincir vurulurmu.....

Bizler sürgünde yaşayan, savaşın en acımasız halini gören  Kürt ,Alevi kadınlar ve gençler  olarak bu savaşın bir an önce durmasını ,BARIŞ ANALARININ onurlu duruşunun  herkesin duruşu olmasını,başlatılan operasyonların bir an önce  son bulmasını  diliyoruz.

  BIJİ AŞİTİ...YAŞASIN BARIŞ  VE KARDEŞLİK

 

Sizinde yüreğiniz barıştan yanaysa gençlere linki tıklayarak güç verin...

http://www.facebook.com/Savasa.Hayir.Diyoruz

 

Kurmeş´in  GENÇLERİ  ve KADINLARI........